Nákup Nemovitosti v České Republice

V první řadě bychom měli začít tím, že v České republice neexistují pro zahraniční investory žádná omezení v oblasti nákupu nemovitostí, a to včetně zemědělských oblastí. Daně z podobných nemovitostí jsou minimální – kolem 30€ za rok. Český realitní trh je stabilní a spolehlivý, nabízí se tedy vzít možnou investici v potaz. V České republice nedochází k neobvyklému růstu cen bydlení, ani k náhlým kolapsům trhu, které se vyskytly v jiných evropských zemích v době krize.

 Vzhledem k tomu, že se Česká republika připojila k EU v roce 2004 ceny nemovitostí vzrostly o 10-15% a to až do roku 2007, kdy ceny vzrostly o 30-40%. Nicméně během krize se na českém trhu vyskytly menší změny ve výši nákladů na bydlení, od roku 2009 až do současnosti jsou ceny na českém trhu stabilní.

Důležitou roli při vstupu zahraničního investora na český realitní trh hraje spolehlivost českého právního systému – který poskytuje transparentní a jasný obrázek o právech majitele nemovitosti. Česká republika přitahuje svým západoevropským stylem života a nízkými životními náklady, což zahrnuje i ceny nemovitostí.

Atraktivní není jen hlavní město České republiky – Praha, ale také například Lázně Kynžvart  –  známé svým zdravotním střediskem pro děti – které se specializuje na léčbu respiračních onemocnění, dále Luhačovice se svou světoznámou minerální vodou, ale také v poslední době populární lázeňské město Teplice, které má povahu menších letovisek ve Švýcarsku stejně jako Konstantinovy lázně, Bohdaneč, Český Krumlov a mnoho dalších; nemluvě o Karlových Varech, které se v současné době považují za ruský resort. Mnoho lidí přichází do České republiky za vzděláním. Kvalita vzdělávání v ČR splňuje mezinárodní standardy ISCED. To zahrnuje všechny univerzity a vysoké školy, letní školy, ale i MBA programy – bussines management.  Ke všem výše zmíněným výhodám můžeme dodat ještě skutečnost, že je Česká republika považována za jednu z nejbezpečnějších zemí v Evropské unii, jde o zemi s nízkou kriminalitou a velmi uvědomělými lidmi.

/*
Share This
*/